Duszniki-Zdrój kompleks rekreacyjno wypoczynkowy - skaning laserowy oraz model 3D.

Ośrodek rekreacyjny “Stalowy Zdrój” to miejsce, które lata swojej świetności ma już dawno za sobą. Obiekt wymaga pilnej modernizacji, remontu, ale posiada potencjał. Położenie w urokliwej dolince nadaje miejscu charakteru. Pogranicze Polsko – Czeskie oraz bliskość natury to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu.

Jest to świetna baza wypadowa, latem na piesze wędrówki po okolicznych górach, a zimą na stoki narciarskie. Klimat uzdrowiska Duszniki – Zdrój może również zachęcać, niemniej jednak miejscowość ta także wymaga odnowienia. Sam ośrodek składa się z pięciu budynków z różnych okresów. Są one z lat przedwojennych, ale i takie z okresu PRL.

Zagospodarowanie terenu składające z alejek, altan oraz basenu świadczyć może o tym, że ośrodek był w wysokim standardzie. Opracowanie modelu do celów wykonania projektu modernizacji, koncepcji oraz wizualizacji całego terenu jest wyjątkowo pomocne.

Zestawienie powierzchni oraz wysokości pomieszczeń pozwala przeanalizować obiekt pod kątem obecnych przepisów architektonicznych oraz BHP. Wykonanie skaningu laserowego to jedyna możliwa przy tak dużym obiekcie forma pomiaru. Całość pomiaru to zaledwie 4 dni robocze, a modelowanie w zależności od oczekiwanego efektu, zakres czasowy w naszym przypadku to łącznie 30 dni.

Miejmy nadzieję, że obiekt nie popadnie w ruinę i za kilka lat będzie to wspaniała baza  wypoczynkowa w tej części Polski.

Może Ci się spodobać również

Skaning oraz ortofotomapa 70 km linii 400kV.
Czytaj więcej
Model BIM architektury budynków przemysłowych.
Czytaj więcej
Projektowanie Przyszłości 2024
Czytaj więcej
Ortofotomapa pozyskana z nalotu fotogrametrycznego dronem
Czytaj więcej
Oficjalny dealer w Polsce:
Septentrio