Inwentaryzacja architektoniczna budynku turystycznego w Wiśle.

W lutym, podczas ferii szkolnych, nasza firma zajęła się pomiarem budynku pod inwentaryzację architektoniczno-budowlaną. Jak zwykle, w naszym przypadku, użyliśmy techniki pomiaru skaningiem laserowym. Obiektem był budynek, służący jako baza wypadowa dla młodzieży szkolnej podczas obozów piłkarskich, czy sportów zimowych. Tych w okolicy Wisły nie brakuje 🙂

 Ośrodek mierzyliśmy przez 3 dni robocze. W wyniku prac polowych uzyskaliśmy jednolitą chmurę punktów, na bazie której, mogliśmy opracować potrzebną dokumentację do dalszych prac projektowych.

Powierzchnia budynku to ponad 2000 m². Znajduje się w nim wiele zakamarków i pomieszczeń, które były modernizowane przez lata. Tak skomplikowana przestrzeń, jest bardzo trudna do pomiaru klasycznego. Dlatego decyzja o naziemnym skaningu laserowym. Do pomiaru użyliśmy naszego skanera Leica model P40.

Dokumentacja przekazana dla zleceniodawcy to 7 rzutów pięter i dachu, 4 elewacje i 2 przekroje, przez charakterystyczne miejsca w budynku. Zleceniodawca, dodatkowo otrzymał zestawienie objętości pomieszczeń, które będzie pomocne podczas opracowań dotyczących bezpieczeństwa, i prac planistycznych podczas remontów. 

Format przekazywanych danych to standardowo pliki PDF, DWG dla dokumentacji 2D. Zamawiający zawsze może otrzymać pliki natywne 3D z Autodesk Revit i pliki chmury punktów, w ustalonym formacie.

Może Ci się spodobać również

Model BIM konstrukcji obiektów pomocniczych zakładu produkcyjnego
Czytaj więcej
Ul. Meiselsa - kontrola osiadań budynku
Czytaj więcej
Wesołych Świąt !!!
Czytaj więcej
Dostarczenie odbiornika Septentrio AsteRx SBi3 Pro+ dla PW.
Czytaj więcej
Oficjalny dealer w Polsce:
Septentrio