Geodezja prawna - przygotowanie skomplikowanych równoważników dla dokumentacji prawnej

Oprócz różnych opracowań z wykorzystaniem najnowszych technologii, nasza firma działa również przy tematach z zakresu geodezji prawnej. W ostatnim czasie wykonywaliśmy dwa projekty na zamówienie Kancelarii prawnej – Jarosław Wrona Radca Prawny. Przygotowaliśmy operaty prawny dla wydziału ksiąg wieczystych stosownego Sądu Rejonowego.

W pierwszym przypadku przeprowadziliśmy dogłębną analizę dokumentów archiwalnych. Główne nieścisłości wynikały z nie ujawnienia w księdze wieczystej podziału dla jednej z przedmiotowych nieruchomości, a także ze zmian numeracji działek po wykonaniu modernizacji operatu ewidencyjnego. Ostatecznie wykonany przez nas operat prostuje wszelkie błędy i niejasności oraz jest podstawą do dokonania wpisu działek do ksiąg wieczystych.

W drugim przypadku musieliśmy opracować dokumenty, które dokładnie ustalają przebieg ujawnionych w księgach służebności. Do tych celów wykorzystaliśmy materiały archiwalne i stare zdjęcia lotnicze, weryfikujące słuszność interpretacji zapisów KW. Umiejętne połączenie wszelkich materiałów pozwoliło na wykonanie dokładnych operatów.

Może Ci się spodobać również

Dostarczenie odbiornika Septentrio AsteRx SBi3 Pro+ dla PW.
Czytaj więcej
Model BIM konstrukcji obiektu biurowo-produkcyjnego.
Czytaj więcej
Inwentaryzacja posadowienia oczepów.
Czytaj więcej
Inwentaryzacja architektoniczna budynku turystycznego w Wiśle.
Czytaj więcej
Oficjalny dealer w Polsce:
Septentrio