Geodezja prawna - przygotowanie skomplikowanych równoważników dla dokumentacji prawnej

Oprócz różnych opracowań z wykorzystaniem najnowszych technologii, nasza firma działa również przy tematach z zakresu geodezji prawnej. W ostatnim czasie wykonywaliśmy dwa projekty na zamówienie Kancelarii prawnej – Jarosław Wrona Radca Prawny. Przygotowaliśmy operaty prawny dla wydziału ksiąg wieczystych stosownego Sądu Rejonowego.

W pierwszym przypadku przeprowadziliśmy dogłębną analizę dokumentów archiwalnych. Główne nieścisłości wynikały z nie ujawnienia w księdze wieczystej podziału dla jednej z przedmiotowych nieruchomości, a także ze zmian numeracji działek po wykonaniu modernizacji operatu ewidencyjnego. Ostatecznie wykonany przez nas operat prostuje wszelkie błędy i niejasności oraz jest podstawą do dokonania wpisu działek do ksiąg wieczystych.

W drugim przypadku musieliśmy opracować dokumenty, które dokładnie ustalają przebieg ujawnionych w księgach służebności. Do tych celów wykorzystaliśmy materiały archiwalne i stare zdjęcia lotnicze, weryfikujące słuszność interpretacji zapisów KW. Umiejętne połączenie wszelkich materiałów pozwoliło na wykonanie dokładnych operatów.

Może Ci się spodobać również

Skaning oraz ortofotomapa 70 km linii 400kV.
Czytaj więcej
Model BIM architektury budynków przemysłowych.
Czytaj więcej
Projektowanie Przyszłości 2024
Czytaj więcej
Ortofotomapa pozyskana z nalotu fotogrametrycznego dronem
Czytaj więcej
Oficjalny dealer w Polsce:
Septentrio