Krakowski zespół kamienic - Elefant - inwentaryzacja.

Zakończyliśmy z sukcesem pracę nad dużym zleceniem, na które składał się naziemny skaning laserowy, modelowanie obiektów 3d oraz wykonanie dokumentacji architektoniczno-budowlanej. Opracowaniu podlegało 5 budynków – zespół kamienic wraz z licznymi przybudówkami, zlokalizowanych w samym centrum Krakowa. Ich łączna powierzchnia wyniosła blisko 12 000 m2.

model-3d-kamienice model-3d-elefant

Pomiary terenowe zrealizowano w ciągu miesiąca. Musieliśmy zmierzyć się z trudno dostępnymi piwnicami jak również ze skaningiem dachu. Tak duży obiekt wymagał od nas wykonania ponad 900 stanowisk. Pozwoliło nam to uzyskać bardzo szczegółową chmurę punktów.

W oparciu o nią wykonaliśmy modele 3D budynków. Były one wymagające do opracowania, gdyż obiekty te posiadają bardzo dużo zdobień szczególnie elewacyjnych. Występujące zaś w piwnicach sklepienia często są nieregularne.

zespol-kamienic-krakow-model-3d przetrzenny-przekroj-przez-budynek

Na skanach, w większości budynków,  widoczna była więźba dachowa, ona również podlegała modelowaniu. Dzięki wykonanej inwentaryzacji ujawniono dokładne powierzchnie pomieszczeń. Właściciel mógł dzięki temu zweryfikować powierzchnie wynajmu lub sprzedaży lokali.

Model natomiast jest idealnym rozwiązaniem do wykorzystania w procesie projektowym rozbudowy i modernizacji obiektów. 

strych-wiezba-dachowa-model przekroj-przestrzenny

Może Ci się spodobać również

Inwentaryzacja stanu istniejącego pod montaż nowych instalacji - Huta Warszawa.
Czytaj więcej
Inwentaryzacja powykonawcza na terenie Huty Katowice
Czytaj więcej
Inwentaryzacja hali produkcyjnej oraz MDCP.
Czytaj więcej
Inwentaryzacja powykonawcza obwodnicy Kędzierzyna Koźla.
Czytaj więcej
Oficjalny dealer w Polsce:
Septentrio