Model BIM architektury budynków przemysłowych.

Przeprowadziliśmy kolejne prace związane z inwestycją Koreańskiej firmy SK IE Technology na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zlecenie obejmowało wykonanie modeli BIM z zakresu architektury bazując na dokumentacji projektowej.

Całość prac przeprowadziliśmy w programie Revit Autodesk. Poszczególnym elementom zostały nadane odpowiednie parametry zgodnie z wymaganiami zawartymi w BEP. Każdy element przypisano do konkretnej strefy budowlanej oraz do pomieszczenia.

Określono również dla nich odpowiednie kody identyfikacyjne. Istotne było także zastosowanie się do wytycznych dotyczących nazewnictwa poszczególnych obiektów. Łącznie zamodelowaliśmy 6 obiektów: główny obiekt biurowo-produkcyjny oraz 5 mniejszych obiektów pomocniczych. Główny obiekt wielkopowierzchniowy o wymiarach 440×200 metrów.

Budynki pomocnicze o powierzchni od 1200m2 do około 5000m2. Obiekty te zamodelowaliśmy w jednym układzie współrzędnych, określonym przez zamawiającego. Układ ten jest spójny z układem modeli konstrukcji, które wykonaliśmy we wcześniejszym zleceniu.

Może Ci się spodobać również

Model BIM architektury budynków przemysłowych.
Czytaj więcej
Projektowanie Przyszłości 2024
Czytaj więcej
Ortofotomapa pozyskana z nalotu fotogrametrycznego dronem
Czytaj więcej
Pomiar osiadań - budynku usługowo-mieszkalnego
Czytaj więcej
Oficjalny dealer w Polsce:
Septentrio