Kielce -założenie osnowy szczegółowej

Częstym problemem przy realizacji inwestycji drogowych jest nieuniknione zniszczenie odcinka osnowy państwowej w trakcie toczących się prac budowlanych. Na zlecenie firmy STRABAG Sp. z o.o. wykonaliśmy projekt oraz założenie nowego odcinka osnowy szczegółowej. Wznowienie objęło  odcinek  6km przebudowanego ciągu ulic, uzupełniającego istniejącą osnowę państwową.

W efekcie, zaprojektowano, uzgodniono, zastabilizowano, pomierzono oraz wyrównano wyniki obserwacji 21 nowych punktów osnowy.  Zapewnienie wysokiej precyzji pomiarów możliwe było przez nawiązania do podstawowych osnów geodezyjnych, dzięki wielokrotnym, długim pomiarom statycznym oraz niwelacji o podwyższonej precyzji. Pomiar statyczny wykonany był przy użyciu dwuczęstotliwościowych odbiorników.

Do obliczenia wektorów wykorzystano sygnały z wszystkich 4 systemów satelitarnych #GNSS (tj. GPS, GLONASS, GALILEO oraz BEIDOU). Nasz zespół dysponuje dużą wiedzą i doświadczeniem w analizie i wyrównaniu pomiarów satelitarnych najwyższej precyzji. W  ten sposób powiązano nowo zakładane jak i istniejące punkty osnowy szczegółowej.

Do stabilizacji zastosowano znaki z trwałych tworzyw sztucznych, sygnalizowane dodatkowymi, jaskrawymi znacznikami, co sprawia, że ich odszukanie w terenie jest dużo łatwiejsze, niż klasycznych znaków ziemnych.

Może Ci się spodobać również

Model BIM architektury budynków przemysłowych.
Czytaj więcej
Projektowanie Przyszłości 2024
Czytaj więcej
Ortofotomapa pozyskana z nalotu fotogrametrycznego dronem
Czytaj więcej
Pomiar osiadań - budynku usługowo-mieszkalnego
Czytaj więcej
Oficjalny dealer w Polsce:
Septentrio