Kielce -założenie osnowy szczegółowej

Częstym problemem przy realizacji inwestycji drogowych jest nieuniknione zniszczenie odcinka osnowy państwowej w trakcie toczących się prac budowlanych. Na zlecenie firmy STRABAG Sp. z o.o. wykonaliśmy projekt oraz założenie nowego odcinka osnowy szczegółowej. Wznowienie objęło  odcinek  6km przebudowanego ciągu ulic, uzupełniającego istniejącą osnowę państwową.

W efekcie, zaprojektowano, uzgodniono, zastabilizowano, pomierzono oraz wyrównano wyniki obserwacji 21 nowych punktów osnowy.  Zapewnienie wysokiej precyzji pomiarów możliwe było przez nawiązania do podstawowych osnów geodezyjnych, dzięki wielokrotnym, długim pomiarom statycznym oraz niwelacji o podwyższonej precyzji. Pomiar statyczny wykonany był przy użyciu dwuczęstotliwościowych odbiorników.

Do obliczenia wektorów wykorzystano sygnały z wszystkich 4 systemów satelitarnych #GNSS (tj. GPS, GLONASS, GALILEO oraz BEIDOU). Nasz zespół dysponuje dużą wiedzą i doświadczeniem w analizie i wyrównaniu pomiarów satelitarnych najwyższej precyzji. W  ten sposób powiązano nowo zakładane jak i istniejące punkty osnowy szczegółowej.

Do stabilizacji zastosowano znaki z trwałych tworzyw sztucznych, sygnalizowane dodatkowymi, jaskrawymi znacznikami, co sprawia, że ich odszukanie w terenie jest dużo łatwiejsze, niż klasycznych znaków ziemnych.

Może Ci się spodobać również

Inwentaryzacja powykonawcza obwodnicy Kędzierzyna Koźla.
Czytaj więcej
Założenie osnowy realizacyjnej oraz reperów roboczych na terenie Huty Katowice
Czytaj więcej
Model BIM konstrukcji stalowej estakady.
Czytaj więcej
Zakończenie przebudowy ul. Zagnańskiej w Kielcach.
Czytaj więcej
Oficjalny dealer w Polsce:
Septentrio