Geodezja inżynieryjna - Bardzo precyzyjne pomiary na Walcowni zimnej na Hucie Arcelormittal w Krakowie.

W ostatnich dniach mieliśmy okazję na wykonanie wyjątkowo precyzyjnych pomiarów inżynieryjnych. Podczas odbywającego się remontu w Walcowni Zimnej, na terenie Huty ArcelorMittal w Krakowie, wykonywaliśmy pomiary na zlecenie firmy budowlanej Promontin. Przedmiotem pomiarów były dwie jednostki.

Pierwsze urządzenie to 28 tonowy silnik, marki GeneralEletric. W tym wypadku naszym zadaniem było ustawienie wysokości stalowych płyt na których silnik był osadzany. Do pomiarów wykorzystaliśmy precyzyjny niwelator marki Trimble Dini. Dokładność wyznaczenia wysokości oscylowała na poziomie 0.3 do 0.5 mm. Drugim jednostką do ustawienia była 39 tonowa przekładnia silnika. Ten element musieliśmy maksymalnie dokładnie wyosiować i ustawić wysokościowo. Oś wału przekładni, musiała być wpasowana w praktyczną oś w klatce walcowni z dokładnością na poziomie 0.2-0.5 mm. Podobnie jak wcześniej do pomiarów zastosowaliśmy instrument marki @Trimble. W naszej firmie dysponujemy sekundowym tachimetrem model SPS930.  Po ustawieniu osiowości sprawdzaliśmy położenie wysokościowe. Zmiana wysokości powodowała przesunięcie na osi. Wówczas ponownie sprawdzana była pozycja przekładni w osi.

Po 18 godzinach pracy, metodą kolejnych przybliżeń udało nam się ustawić urządzenie we właściwej pozycji i na oczekiwanych tolerancjach.

Może Ci się spodobać również

Zakończenie przebudowy ul. Zagnańskiej w Kielcach.
Czytaj więcej
MDCP - ZWSE - stacja Dunowo.
Czytaj więcej
Duszniki-Zdrój kompleks rekreacyjno wypoczynkowy - skaning laserowy oraz model 3D.
Czytaj więcej
Radosnej Wielkanocy !
Czytaj więcej
Oficjalny dealer w Polsce:
Septentrio