Skaning naziemny stacji energetycznej.

Skaning laserowy, nowoczesną metodą stacji inwentaryzacji . W 2016 roku zrealizowaliśmy kompleksową inwentaryzację połowy stacji energetycznej Radlna. Pomiary wykonaliśmy z zastosowaniem skanera Leica P40 . W czasie 4 godzin zeskanowaliśmy cały zakres zlecenia. Na 18 stanowiskach skanera zebraliśmy około 980 milionów punktów chmury punktów. Tak zebrana szczegółowa informacja o terenie umożliwiła nam opracować numeryczny model terenu obiektu, opracować klasyczną mapę do celów projektowych i wymodelować wszystkie elementy energetyczne .

Różnica tkwi w szczegółach . Od momentu, gdy wykonujemy pomiary skaner rejestruje każdy niuans, kolor i szczegół wszystkich obiektów znajdujących w jego zasięgu . Właściwe, dokładne dane chmury punktów umożliwiają odtworzyć każdy drobiazg w wirtualnym modelu. Razem z branżystami jesteśmy w stanie nadać kompleksową szczegółowość każdym rodzajom urządzeń energetycznych . Tak budujemy model 3D w procesie BIM. Najważniejsze atuty BIM:

  • obniżenie kosztów projektowania,
  • skrócić procesy inwestycyjno–projektowe,
  • automatycznie wykrywać kolizje i niezgodności,
  • kompletna jednolita archiwizacja stacji .

 

Zobacz nieuchwytne . Wirtualna rzeczywistość VR. Praca w przestrzeni 3D zabiera nas w nowy sposób projektowania i postrzegania. Maksyma mówi, że „Jeden obraz jest wart miliona słów”. VR przesuwa nas o kolejny krok dalej. Będąc w biurze możemy analizować, koncepcje i rozwiązania tak jak byśmy byli w terenie na stacji. Jeżeli dysponujesz okularami VR zapraszamy do sprawdzenia poniższych odnośników. Pod wskazanymi adresami przygotowaliśmy przykładowe próbki możliwości przestrzennego modelu 3D stacji. Przykład 1, Przykład 2.

 

Opracowanie stacji energetycznej. Na podstawie opracowania, przyśpieszamy proces wykonania przedmiaru i kosztorysowania. Informacje o danych geometrycznych lub atrybutach technicznych dostępne po wykonaniu właściwego zapytania do bazy danych modelu. Poniżej podstawowa charakterystyka obiektu

  • Powierzchnia terenu 94137 m2,
  • Czas opracowania modelu 14 dni,
  • Ilość wszystkich elementów 1472 sztuk,
  • Ilość słupów 45 sztuk,
  • Ilość izolatorów 327 sztuk – 19 typów.

 

Schemat modelowania BIM.

Może Ci się spodobać również

Model BIM architektury budynków przemysłowych.
Czytaj więcej
Projektowanie Przyszłości 2024
Czytaj więcej
Ortofotomapa pozyskana z nalotu fotogrametrycznego dronem
Czytaj więcej
Pomiar osiadań - budynku usługowo-mieszkalnego
Czytaj więcej
Oficjalny dealer w Polsce:
Septentrio