Kościół rzymskokatolicki w Skawinie.

Charakterystyka wymodelowanego obiektu .Przedmiotem opracowania był kościół pod wezwaniem Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Obiekt wzniesiony w 1364 roku przez Króla Kazimierza Wielkiego. Zniszczony w wyniku pożaru odbudowany w 1704 r. Ołtarz główny i dwa boczne to obiekty późno barokowe. Jako eksperci geodezji i nowoczesnych technologii o wysokiej wydajności współpracujemy z podmiotami, którym dostarczamy innowacyjne opracowania . Przekrój przez chmurę kolorową punktów.

Od całej konstrukcji po wierne odwzorowanie detali.
Przy eksponatach, o dużej wartości zabytkowo – kulturowej, szalenie istotne jest precyzyjne odwzorowanie każdego drobiazgu . Nasze podejście do inwentaryzacji takich elementów to zastosowanie wysokiej rozdzielczości skaningu laserowego i fotogramterii naziemnej. Dzięki temu, technologia pozwala nam dostarczać dostosowane do potrzeb klienta właściwe rezultaty. Umiejętności, ukształtowane przez wiedzę i zebrane przez lata doświadczenia powodują, że jako eksperci potrafmy rozwiązywać, prawie, każde, skomplikowane zagadnienia pomiarowe . Bryła 3D figurki Matki Boskiej.

BIM. Proces nowoczesnego pomiaru i modelowania.Cały obiekt został wymodelowany w technologii 3D w programie Autodesk Revit Architecture . Wszystkie elementy opracowane zostały z zachowaniem rzeczywistej kolorystyki kościoła. W trudno dostępnych miejscach i przy skomplikowanych fakturach, wykorzystaliśmy dodatkowe zdjęcia o wysokiej rozdzielczości. Szczególnie istotne było dostosowanie czasu pomiaru do pory dnia aby uzyskać właściwie naświetlenie obiektu i poprawną kolorystykę . Wizualizacja 3D przygotowanego modelu kościoła. Link do wizualizacji video.

Krótki czas pomiaru, pełna archiwizacja stanu obiektu .  Posiadając model opracowanego obiektu budowlanego, możemy przygotować również klasyczną dokumentację gotową do wydruku. Atutem przemawiającym za modelowaniem jest fakt, że jakakolwiek niezbędna zmiana wykonana na modelu, automatycznie koryguje przygotowaną dokumentację  standardową . Eliminuje to błędy braku wprowadzenia zmian w całości dokumentacji. Zestawienie charakterystyki opracowania:

  • Ilość skanów : 250 skanów.
  • Czas opracowanie  4 tygodnie.
  • Powierzchnia zabudowy:  422 m2
  • Kubatura : 8928 m3
  • Powierzchnia dachu:  438 m2
  • Ilość okien:  38 sztuk, 14 typów .
  • Powierzchnia pomieszczeń :  2304m2
  • Wysokość wieży: 20.56 m
  • Data wykonania: kwiecień 2014

Zwymiarowany rzut  parteru kościoła.

Optymalizacja planowania i zarządzania przestrzenią.

Może Ci się spodobać również

Skaning oraz ortofotomapa 70 km linii 400kV.
Czytaj więcej
Model BIM architektury budynków przemysłowych.
Czytaj więcej
Projektowanie Przyszłości 2024
Czytaj więcej
Ortofotomapa pozyskana z nalotu fotogrametrycznego dronem
Czytaj więcej
Oficjalny dealer w Polsce:
Septentrio